Ford představí Focus se systémem SYNC a připojením Wi-Fi

Tisková zpráva, 04.05.2011 16:08

•·        Ford SYNC se systémem MyFord Touch bude svým zákazníkům nabízet připojení Wi-Fi. Poprvé se inovační systém představí ve Fordu Focus v roce 2012 a odstartuje tak éru nových technologií integrovaných do vozů značky Ford pro Evropu.

 

•·        Zařízení SYNC MyFord Touch bude chráněno heslem a bude k němu možné připojit až pět různých zařízení.

 

•·        Technologie budou kompatibilní jak s jakýmkoli USB modemem, tak s telefony typu smartphone, což znamená, že nebude potřeba žádných dalších smluv nebo výdajů.

  

/V Praze, 4. května 2011/ - Nový Ford Focus určený pro evropské trhy dostane už v příštím roce díky systému Ford SYNC s technologií MyFord Touch  integrované připojení Wi-Fi.

Budou to právě evropští zákazníci, kterým Ford pro model Focus nabídne připojení k internetu. Vzápětí se technologie dostanou do dalších modelů, a to v dalších zemích na starém kontinentu, ovšem až po premiéře ve Focusu.

 

Nové technologie budou kompatibilní jak s jakýmkoli USB modemem, tak i s telefony typu smartphone. Párování bude bezpečné a funkční v celém voze. Cestující s jakýmkoli typem přístroje s Wi-Fi připojením se tak velmi snadno připojí k internetu. Jednoduše a snadno bude navíc možné spárovat až pět zařízení najednou.

 

Díky technologii SYNC nabídne Ford svým zákazníkům snadnou možnost připojení v automobilu, což bylo ještě donedávna obvyklé spíše v dražších vozech.

 

„Ford je automobilka, která nabízí stále více pokrokových elektronických technologií", říká Christof Kellerwessel, šéf vývoje funkčních, elektronických a elektrických technologií. „Zjistili jsme, že naši zákazníci jsou technicky zdatní, a i když například právě cestují v automobilu, chtějí být stále připojeni k internetu," dodává Kellerswessel.

 

„Spolehlivé připojení v autě je tak pro ně velmi důležité, a přesně to jim chceme díky systému SYNC zajistit. MyFord Touch nabídne našim zákazníkům připojení v jakémkoli voze značky Ford vybaveném technologií SYNC, aniž by zákazníci museli za cokoli připlácet."

 

Bezpečnost a aktualizace

Jedna z největších výhod systémů SYNC MyFord Touch je možnost využít různé přístroje s USB, takže není potřeba investovat do kompatibilního vybavení. Sofware systému SYNC je možné aktualizovat, a tak bude i nadále kompatibilní s nejnovějším hardwarem, takže zákazníci se mohou spolehnout na to, že jejich vozy s touto technologií bude možné spárovat s jakýmkoli mobilním USB modemem nebo spartphonem, a to dokonce i s přístroji, které teprve dorazí na trh.

 

„Věděli jsme od začátku, že naše připojení musí držet krok s rychlým vývojem elektroniky a musí se snadno aktualizovat, aby bylo použitelné po celou dobu, kdy zákazník vůz vlastní," dodává Kellerwessel.

 

Wi-Fi systému SYNC je uživatelsky přátelský způsob, jak využívat internet v automobilu. Až za rok dorazí na trh pro model Focus, půjde o technologii montovanou v továrně přímo do hardware vozu, zatímco některé konkurenční automobilky volí cestu zvláštního přijímače a vysílače. Zákazník Fordu však nebude muset podepisovat žádné další smlouvy. Díky tomu všemu a ještě možnosti připojit až pět různých přijímačů se Ford Focus díky MyFord Touch stane nejlepším vozem ve své třídě v oblasti mobilního připojení.

 

„Protože bude možné připojovat se skrze modem, který už zákazník vlastní, anebo přes Bluetooth k mobilům smartphone, technologie SYNC tak bude nejflexibilnější a nejlevnější na trhu," dodává Kellerwessel.

 

WiFi systému SYNC zpřístupňuje signál v celém voze. Bezpečnost sítě je zajištěna díky WPA2 (WiFi Protected Access 2). Cestující se připojí až po zadání hesla. Když systém SYNC "uvidí" přístroj poprvé, řidič musí potvrdit, že ho chce opravdu spárovat, čímž se předejde neautorizovaným pokusům od uživatelů, kteří by chtěli parazitovat na signálu zpřístupňovaném SYNC. 

Kontaktní osoba

Jméno: Martin Linhart

Funkce: Ředitel vnější komunikace

Telefon: 234 650 180

E-mail: mlinhart@ford.com

Zodpovědný account manager

Kateřina Nováčková

katerina.novackova@amic.cz