Agentura Edelman

je největší nezávislá PR agentura na světě. S 67 vlastními pobočkami a více než 30 partnery je třetí největší mezinárodní sítí v oblasti PR. V současné době zaměstnává více než 4 800 zaměstnanců. Od roku 1999 je v České a Slovenské republice zastupována největší českou PR agenturou – AMI Communications.

Agentura Edelman získala celou řadu prestižních světových ocenění. Časopis Advertising Age ji zařadil mezi deset nejlepších agentur desetiletí, magazín Adweek potom společnosti udělil cenu „Nejlepší agentura roku 2009“. Odborný server Holmes Report ji vyhodnotil jako „Nejlepší agenturu uplynulé dekády“.

Samotná společnost byla založena v roce 1952 v Chicagu Danielem J. Edelmanem. Mezi její první klienty patřily společnosti Sara Lee a ReaLemon. V 80. a 90. letech expandovala jak v rodné zemi, tak i ve světových metropolích, jako je Kuala Lumpur, Peking, Sydney, Paříž a další. Zakladatel společnosti, Daniel J. Edelman, působil v jejím čele do roku 1996. Dnes jí jako CEO řídí jeho syn Richard Edelman, který je pokládán za nejvýznamnější aktivní osobnost oboru Public Relations.

Daniel M. Edelman

Podpis
Daniel J. Edelman