Abychom motivovali mladé řidiče a řidičky automobilů ve věku od 18 do 24 let k účasti na našem kurzu bezpečné jízdy, připravili jsme první ročník akce Ford Driving Skills for Life (DSFL). Ta je součástí mezinárodního CSR projektu společnosti Ford Fund zaměřeného na mladé a začínající motoristy. DSFL je svým programem zcela výjimečný projekt, do něhož se u nás hned napoprvé zapojilo neuvěřitelných 367 mladých řidičů (TOP 3 v Evropě). Akci jsme uspořádali v atraktivní lokalitě na letišti Brno-Tuřany.

 

Společně s organizací BESIP jsme upozornili na nehodovost mladých řidičů a pomocí statistických výsledků a novinářů jsme na ně i na jejich rodiče apelovali, aby se kurzu zúčastnili. Vznikl také rozhlasový spot, který namluvili mladí ambasadoři Fordu modelka Nikol Švantnerová a automobilový závodník Martin Prokop. Ti event podpořili i na sociálních sítích. Rozhlasová kampaň proběhla v hlavních vysílacích časech na stanicích Evropa 2, Hitrádio City (Jižní Morava) a Fajn rádio. Kromě toho jsme na ministerstvu dopravy zorganizovali tiskovou konferenci na téma nehodovost mladých řidičů.

 

Do projektu, na kterém se v roli hlavního instruktora podílel bývalý rallyeový jezdec Martin Semerád, se zapojilo 367 řidičů z celé České republiky, přičemž 95 % z nich si podle vlastního vyjádření díky kurzu zlepšilo řidičské dovednosti a 76 % změní chování na silnicích.

 

Ford akci označil jako druhou nejsilnější v Evropě. V médiích získal projekt více než 25 výstupů včetně reportáže České televize, článků v mnoha mutacích Deníku, zpravodajského serveru iDNES, deníku Právo nebo webu Auta.cz. Výstupy v médiích měly dosah přes 27 936 000 OTS.

 

Lemur 2019: 3. místo v kategorii Akce a události

KLIENT

FORD MOTOR COMPANY

DATUM REALIZACE

15. a 16. září 2018

ROZSAH KAMPANĚ

Event management, media relations