Naše práce

Češi propadli lyžování

Aneb jak jsme změnili tonalitu novinových titulků

Klient
Asociace horských středisek
Datum realizace
podzim 2019
Rozsah kampaně
Tisková konference, Media relations

V listopadu 2019 jsme s novým klientem, Asociací horských středisek, pořádali pravidelnou tiskovou konferenci u příležitosti zahájení zimní sezóny. V předchozích letech na nich střediska informovala o chystaných novinkách, investicích a aktuálních cenách skipasů. Po konferencích pak média zaplavily pouze negativní články o zdražování skipasů a dopadech zasněžování. V AMI jsme na to šli jinak.

Výchozí situace pro nás nebyla snadná, protože novináři prahnou jen po cenách a veškerá jiná sdělení dříve vždy zanikla. Zároveň i probíhající diskuze o ekologii stavěla skiareály do špatného světla. Rozhodli jsme se proto především jít vstříc diskuzi o udržitelném horském turismu.

Anketou mezi horskými středisky jsme ukázali, co reálně dělají pro udržitelné lyžování a kolik investují do modernizace a šetrného zasněžování (3/4 miliardy korun za uplynulých 5 let). Tyto výsledky jsme doplnili názorem veřejnosti z průzkumu, který zmapoval zájem Čechů o tuzemské lyžování a představil zimní dovolenou v ČR jako tu nejekologičtější variantu (pro 2/3 lidí je zasněžování nezbytné). Zároveň jsme připravili infografiku, která srozumitelně představuje fakta o technickém zasněžování a vyvrací mýty o něm.

Kombinace těchto aktivit se vyplatila a do médií jsme dostali nový pohled na horský turismus. „Češi propadli lyžování“, „Skiareály za uplynulých pět let investovaly tři čtvrtě miliardy do šetrných řešení“, „Zájem Čechů o lyžování roste. Skiareály investují do modernizace“. Během tří týdnů jsme generovali na 60 výstupů, v nichž vévodily pozitivní titulky. Zasáhli jsme drtivou většinu médií, včetně dvou televizních reportáží, a nastartovali nové vnímání horských středisek. Novináři jsou nyní vstřícnější diskuzi a články obratem vyrovnanější.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications