Naše práce

Dell od A do Z

Představili jsme řešení end-to-end a vtiskli mu český ekvivalent

Klient
DELL
Datum realizace
2015
Kategorie
Media relations: B2B, B2C
Rozsah kampaně
PR

Díky naší spolupráci se společností Dell už mnozí z IT oboru tuší, co znamená end-to-end řešení, jehož je Dell jediným poskytovatelem. V cestě cílené komunikace této služby na B2B segment nám však stála složitost celého odvětví, která zahrnuje „hardcore“ IT produkty a služby v podobě řešení pro datová centra.

Komunikace komplikovaného tématu jsme si nutně potřebovali usnadnit. Po pečlivé analýze jsme ho rozdělili na několik menších částí - od notebooků po servery, na které jsme se mohli jednotlivě soustředit a vysvětlovat je postupně. Abychom připravili nevšední B2B komunikaci, rozhodli jsme se k tomu zrealizovat několik dílčích projektů.

Prvním pilířem naší komunikace se stalo jubilejní 20. výročí serverů PowerEdge, které patří do velkého balíku produktů a služeb end-to-end řešení. Ve spolupráci s vybraným médiem jsme připravili letní soutěž o hledání nejstaršího funkčního českého serveru PowerEdge mezi firmami a institucemi, které jsou zákazníky Dellu. Do soutěže jsme zapojili také B2C segment, jelikož čtenáři mohli tipovat, jak starý server v soutěži najdeme.

Avšak ani standardní produktová komunikace nezůstala stranou, doplnili jsme ji o speciální seriál, který vysvětloval čtenářům, co je to model end-to-end, z čeho se skládá a představil jim, co v praxi znamená řešení od A do Z. Vystihli jsme jednotlivé aspekty a řešení i z hlediska vyčíslení ekonomických úspor či ušetřeného času.

Během dlouhodobé spolupráce za rok 2015 se nám podařilo nejen generovat PR výstupy o službách a produktech Dellu v B2B oblasti, ale do netradiční soutěže se zapojila více než desítka velkých zákazníků se svými Dell servery. Podařilo najít nejstarší běžící server, který fungoval přes 16 let a běží dodnes.

Kromě speciálních projektů jsme vytvořili desítku velkých témat pro média a čtyřdílný seriál o tom, co znamená řešení end-to-end. Tento výraz jsme zároveň dokázali zavést v českých médiích a vtisknout mu český ekvivalent řešení od A do Z. Za rok 2015 se nám podařilo dosáhnout nadstandardního výsledku 103 brandovaných výstupů zaměřených na B2B segment.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications