Naše práce

Grand Opening Centra Chodov

Medializace Grand Openingu Centra Chodov

Klient
Centrum Chodov (Unibail-Rodamco)
Datum realizace
leden 2017 - říjen 2017

Centrum Chodov se po více než dvouleté rekonstrukci otevřelo veřejnosti, což se sebou neslo hned několik rekordů. Stalo se, co do počtu obchodních jednotek, největším obchodním centrem v České republice, nabízí několik inovativních konceptů jako restaurační zónu Grand Kitchen nebo módní pasáž The Designer Gallery. Na rozloze větší než 100 000 m2 nabízí více než 300 obchodních jednotek nebo největší kino u nás s kapacitou přes 2 600 míst.   

Již několik měsíců před samotným otevřením se nám podařilo rozvířit zájem médií o tuto událost. Na akci tak dorazilo rekordní množství novinářů a dalších influencerů. Pochvala zněla i z úst klienta, nejen na organizaci celého dne, ale především na bloggerský event. Ten byl označen za best practice, který bude aplikován při otevření všech nových center společnosti Unibail-Rodamco po celé Evropě. 

Na otevření centra jsme pracovali již několik měsíců předem. Například v březnu jsme komunikovali otevření restaurační částí Grand Kitchen a i v následujících týdnech jsme v pravidelných dávkách informovali média o připravovaných konceptech v Centru Chodov.  V říjnu jsme poté zastřešili celý slavnostní den. Klientovi jsme navrhli ho rozdělit do tří částí a mezi klasickou tiskovou konferenci a večerní party vtěsnat ještě speciální event pro bloggery. Naše práce pokračovala i poté a do konce roku jsme zprostředkovali ještě další dílčí projekty na podporu nového Centra Chodov. 

Od ledna jsme pravidelně novináře informovali o připravovaných novinkách. Říjnový Grand Opening tak byl pro všechny velmi očekávaný a v den D se nám podařilo na akci dostat rekordní počet účastníků. Ráno se konala tradiční tisková konference, na kterou dorazilo přes 80 novinářů. Kromě prezentace za účasti nejvýznamnějších představitelů z řad klienta jsme poté novináře provedli zbrusu novým centrem. Odpoledne nás čekal speciální event pro bloggerky. Tam jsme zahodili oficiální prezentace, akci jsme uspořádali v srdci Grand Kitchen a při ochutnávce pokrmů z místních provozoven jsme jim centrum krátce představili. I pro třicítku influencerů byla připravena komentovaná prohlídka. Slavnostního večera se následně účastnilo více než 5 000 VIP hostů. Našim úkolem bylo především koordinovat bulvární novináře, kterých bylo na místě téměř 20, a propojit je s celebritami, jež se večera také účastnily.  

Za rok 2017 jsme zaznamenali 274 výstupů spojených s rozšířením Centra Chodov, a to napříč celým mediálním spektrem (deníky, lifestylová média, ekonomická a odborná média, bloggeři a influenceři). Celková hodnota OTS dosáhla 96 623 263. Výstupů spojených čistě s Grand Openingem bylo tři měsíce po jeho realizaci v konečném součtu 140 a jejich celková hodnota OTS dosáhla čísla 67 987 300.  

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications