Naše práce

Grand Opening Centra Chodov

Myšlenka bloggerského eventu ožila i v dalších evropských obchodních centrech

Klient
Centrum Chodov (Unibail-Rodamco)
Datum realizace
leden 2017 - říjen 2017

Rekonstrukce a obchodního Centra Chodov trvala dva roky, a když mělo dojít k jeho slavnostnímu znovuotevření, byli jsme u toho. Samotná rekonstrukce přinesla několik rekordů, které se staly našimi komunikačními tématy: co do počtu obchodních jednotek se Centrum Chodov stalo největším obchodním centrem v České republice; nabízí několik inovativních konceptů jako restaurační zónu Grand Kitchen nebo módní pasáž The Designer Gallery; na rozloze větší než 100 000 m2 nabízí více než 300 obchodních jednotek; největší kino v ČR s kapacitou přes 2 600 míst.

Již několik měsíců před slavnostním otevřením jsme rozvířili zájem médií o tuto událost. Komunikovali jsme otevření restaurační částí Grand Kitchen a informovali média o připravovaných konceptech v Centru Chodov. Nakonec jsme zastřešili celý slavnostní den. Rozdělili jsme ho na tři části mezi klasickou tiskovou konferenci, bloggerský event a večerní party.

Tiskové konference se zúčastnilo přes 80 novinářů. Kromě prezentace za účasti nejvýznamnějších představitelů z řad klienta čekala zástupce médií prohlídka zbrusu nového centra. Speciálním event pro bloggerky se uskutečnil v srdci Grand Kitchen při ochutnávce pokrmů z místních provozoven, kde jsme jim centrum krátce představili. I pro třicítku influencerů byla připravena komentovaná prohlídka. Slavnostního večera se následně účastnilo více než 5 000 VIP hostů. Naším úkolem bylo především koordinovat bulvární novináře, kterých bylo na místě téměř dvacet a propojit je se přítomnými celebritami.

Akce se zúčastnilo rekordní množství novinářů a dalších influencerů. Především bloggerský event se setkal s velmi pozitivním ohlasem nejenom u našeho klienta, který ho označil za best practice, a rozhodl se ho aplikovat při otevření všech nových center společnosti Unibail-Rodamco po celé Evropě.

Naše práce pokračovala i poté a zprostředkovali jsme další dílčí projekty na podporu nového Centra Chodov.

Během celého roku 2017 jsme zaznamenali 274 výstupů spojených s rozšířením Centra Chodov, a to napříč celým mediálním spektrem (deníky, lifestylová média, ekonomická a odborná média, bloggeři a influenceři). Celková hodnota OTS dosáhla 96 623 263. Výstupů spojených čistě s Grand Openingem bylo tři měsíce po jeho realizaci v konečném součtu 140 a jejich celková hodnota OTS dosáhla čísla 67 987 300.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications