Naše práce

HLEDÁM VÁŽNÝ VZTAH. ZN. BEZ CUKRU. CHCEŠ MĚ POZNAT?

Netradiční kampaň zvýšila povědomí veřejnosti o diabetu

Klient
Osvětová kampaň s netradičním nápadem
Datum realizace
Září 2018 – květen 2019
Rozsah kampaně
Falešné inzeráty, media relations, social media, kampaň v MHD, LCD kampaň u lékařů

Průzkum ve spolupráci s agenturou STEM/MARK odhalil, že obyvatelé Česka toho mnoho neví o cukrovce a nebojí se jí, na rozdíl od takové rakoviny. Neuvědomují si, jak velké je riziko diabetu, že tímto onemocněním v ČR trpí na milion lidí a může se týkat každého z nás. Diabetikům při tom hrozí mrtvice, srdeční problémy a další komplikace, kvůli kterým umírají předčasně, včasná léčba by jim ale mohla prodloužit život až o dvanáct let. Abychom o této skutečnosti informovali veřejnost, připravili jsme netradiční vzdělávací kampaň o prevenci diabetu, jejímž highlightem byla série fiktivních seznamovacích inzerátů.

Slogan internetového inzerátu „HLEDÁM VÁŽNÝ VZTAH. ZN. BEZ CUKRU. CHCEŠ MĚ POZNAT?“ byl sice matoucí, ale budil zvědavost. Bannery s inzerátem jsme umístili na relevantní weby s návštěvníky ve věku 40+, které cukrovka ohrožuje nejvíce. Po rozkliknutí se návštěvníci dostali na web Jaknacukrovku.info., kde mohli zjistit, že i diabetes hrozí i jim a co proti tomu mohou dělat.

Ve spolupráci s Rádiem Blaník jsme spustili čtrnáctidenní rádiovou kampaň založenou na redakčních vstupech ve zprávách a rozhovorech s lékaři a pacienty. Veřejnost jsme oslovili i přímo v čekárnách lékařů pomocí edukačního videa na LCD obrazovkách a vizuály ve vozidlech MHD všech krajských měst. Kampaň jsme završili spoluprací s influencery, mezi nimž nechyběly např. herečka Alice Bendová nebo zpěvačka a novinářka Emma Smetana.

Výsledkem tříměsíční kampaně byly tisíce lajků na Instagramu, přes 800 vozidel MHD s edukačními plakáty po celé ČR, informace na obrazovkách 700 čekáren lékařů, 26 mediálních výstupů, a především 11 milionů celkové OTS. Téma ohledně diabetu rezonovalo ve veřejném prostoru po několik měsíců a zvýšilo povědomí Čechů o tomto onemocnění a možnostech jeho prevence.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications