Naše práce

Kinect Star Wars Launch Party

Představení nové konzolové hry

Klient
Microsoft
Datum realizace
2012
Kategorie
Media relations: B2C
Rozsah kampaně
PR, Media relations, event

Kinect Star Wars Launch Party měla za cíl představit hru Kinect Star Wars, exkluzivně určenou pro konzoli Xbox 360 s pohybovým ovladačem Kinect, a podpořit její prodeje.

Event k uvedení hry byl určen pro zástupce herních a IT médií a opinion leadery z řad oficiální české Star Wars komunity (Czech Star Wars Universe).  Podstatná byla exkluzivní možnost zahrát si hru mezi prvními v ČR. Party měla za cíl co nejvěrněji vyvolat dojem ze světa Star Wars. Byla určena jak pro herní a IT novináře, tak pro blogery a členy oficiální Star Wars komunity. Prostor byl vybrán tak, aby připomínal populární filmovou Kantýnu. Součástí byl tematický branding - filmové plakáty, nafukovací balonky s tématem Hvězdy Smrti, LCD televize se Star Wars wallpapery a fotkami a Star Wars Soundtrack remix jako hudební podkres pro celou akci. Nechyběly ani oblíbené filmové hlášky na stickerech v designu Kinect Star Wars nebo průhledné samolepky s vtipnou tématikou („Můj lightsaber je delší než ten tvůj - Darth Vader" - umístěno nad pisoáry). Pro všechny účastníky akce byly připraveny kostýmy/róby rytířů Jedi, speciální obarvený welcome drink v kelímcích R2-D2 se svítícími kostkami ledu nebo fotostěna, kde se každý mohl nechat nafotit na tři různá tematická pozadí při příchodu i v průběhu akce. Běžný catering byl proměněn na unikátní Star Wars jídelní bufet, v nabídce nechyběl Yodův krém, Dort (h) Vader nebo Hvězda Smrti vyřezaná do melounu. Ve spolupráci se zástupci české komunity jsme zajistili filmové obleky Darth Vadera, vojenských jednotek, tzv. Stormtrooperů, a dalších známých postav, doplněné o zbraně nebo světelné meče. Pro celý večer byl přichystán doprovodný program složený z představení hry, soutěží nebo soubojů rytířů Jedi.

Účastníci akce byli u nás prvními, kdo si hru mohli vyzkoušet. Jedinečnou možnost dostali také lidé ze Star Wars komunity, kteří změřili své síly v soutěžích s herními redaktory. Na oplátku zástupci komunity předvedli „opravdové" rytířské souboje Jedi se světelnými meči, vycházející z oficiálního celosvětového kodexu oficiálních Star Wars komunit. Na akci byly rovněž distribuovány první disky hry pro recenze. Den po akci jsme zájemcům rozeslali jejich fotografie z fotostěny a objevila se první videa a postřehy ze hry od komunitních fanoušků na místních fórech zabývající se právě filmovou ságou Star Wars.

Silnou stránkou hry bylo propojení s kultovní značkou Star Wars. Právě na tomto základě byla postavená jak komunikace před akcí, tak samotný charakter launch party.

DOSAŽENÉ VÝSLEDKY

Ačkoli původní datum uvedení hry bylo několikrát přesunuto z předchozího roku a herní novináři byli už předem ke hře velmi skeptičtí, Kinect Star Wars Launch Party přinesla české pobočce Microsoftu pozitivní ohlasy z řad předních herních a IT redaktorů i z oficiální české Star Wars komunity, pomohla získat je na svou stranu a prohloubit vzájemné vztahy. Party se zúčastnilo celkem 60 lidí, z toho 37 novinářů. Díky akci bylo iniciováno více než 70 brandovaných mediálních výstupů týkajících se akce či hry samotné. Kinect Star Wars se stala nejprodávanější hrou pro Kinect roku 2012.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications