Naše práce

Kinect Star Wars Launch Party

Představení nové konzolové hry

Klient
Microsoft
Datum realizace
2012
Kategorie
Media relations: B2C
Rozsah kampaně
PR, Media relations, event

Když na trh dorazila nová hra Kinect Star Wars, určená na konzole Xbox 360 s pohybovým ovladačem Kinect, chtěli jsme nejenom podpořit její prodej, ale také potěšit fanoušky filmu. Připravili jsme event pro zástupce herních a IT médií a opinion leadery z řad oficiální české Star Wars komunity (Czech Star Wars Universe), na kterém si mohli zahrát hru mezi prvními v ČR.

Místo pro event jsme vybrali tak, aby připomínal populární filmovou kantýnu. Party působila dojmem, že se samotní její účastníci nacházejí ve světě Star Wars. Do prostoru jsme umístili

tematický branding: filmové plakáty, nafukovací balonky s tématem Hvězdy Smrti, LCD televize se Star Wars wallpapery a fotkami. Večerem zněl remix filmového soundtracku. Nechyběly ani oblíbené filmové repliky na stickerech v designu Kinect Star Wars nebo průhledné samolepky s vtipnou hláškou umístěnou nad pisoáry: „Můj lightsaber je delší než ten tvůj - Darth Vader".

Všichni účastníci akce se mohli převléknout do připravených kostýmů rytířů Jedi a dát si speciální obarvený welcome drink v kelímcích R2-D2 se svítícími kostkami ledu. K dispozici byla fotostěna pro zvěčnění účastníků před třemi různými tematickými pozadími. Běžný catering se změnil na unikátní Star Wars jídelní bufet, který nabízel Yodův krém, Dort (h) Vader nebo Hvězdu Smrti vyřezanou do melounu. Ve spolupráci se zástupci české komunity jsme zajistili filmové obleky Darth Vadera, vojenských jednotek tzv. Stormtrooperů a dalších známých postav, doplněné o různé zbraně včetně světelných mečů. Doprovodný program představil hru a nabídl soutěže či souboje rytířů Jedi.

Účastníci akce byli mezi prvními v ČR, kteří si hru mohli vyzkoušet. Jedinečnou možnost dostali také lidé ze Star Wars komunity, kteří změřili své síly v soutěžích s herními redaktory. Na oplátku zástupci komunity předvedli „opravdové" rytířské souboje Jedi se světelnými meči, vycházející z oficiálního celosvětového kodexu oficiálních Star Wars komunit. Na akci byly rovněž distribuovány první disky hry pro recenze. Po akci jsme zájemcům rozeslali jejich fotografie z fotostěny a objevila se první videa a postřehy ze hry od komunitních fanoušků na diskuzních fórech zabývající se právě filmovou ságou Star Wars.

Ačkoli původní datum uvedení hry bylo několikrát přesunuto z předchozího roku a herní novináři se už předem ke hře stavěli velmi skepticky, Kinect Star Wars Launch Party přinesla české pobočce Microsoftu pozitivní ohlasy z řad předních herních a IT redaktorů i z oficiální české Star Wars komunity, získala je na svou stranu a prohloubila vzájemné vztahy. Party se zúčastnilo celkem 60 lidí, z toho 37 novinářů. Na základě akce vzniklo více než 70 brandovaných mediálních výstupů týkajících se akce či hry samotné. Kinect Star Wars se stala nejprodávanější hrou pro Kinect roku 2012.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications