Naše práce

Masturbace: disciplína pro radost i zdraví

Edukativní projekt Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Klient
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Datum realizace
listopad 2017
Kategorie
Tiskové konference

Víte, že pravidelné sebeuspokojování, nejlépe 21x měsíčně, prospívá zdraví? Hlavně prostatě. To a další informace jsme na výjimečně neformálním setkání sdělili novinářům.

Zadání se rovnalo výzvě: Každoročně opakované závažné zdravotní téma (v ČR je cca 60 000 pacientů s rakovinou prostaty, denně je zachyceno 20 nových případů a 4 muži na diagnózu umírají) pojmout zábavně a netradičně. Nejlépe s nádechem bulváru a přiblížit ho tak i nezdravotnickým novinářům a médiím.

Průzkum, který dodá šťávu

Provedli jsme ve spolupráci s klientem (Všeobecná fakultní nemocnice v Praze) a STEM/MARK průzkum mezi muži ve věku 18 – 70 let. Otázky se týkaly jejich sexuálního chování, především masturbace, vztahu k této formě sexuálního uspokojení s ohledem na partnerský život a zdraví. Průzkumu se zúčastnilo 506 respondentů a získali jsme zajímavá data:

  • Češi jsou nakloněni těmto sexuálním praktikám, téměř 80 % dotázaných přiznalo, že je pravidelně provozuje.
  • Polovina oslovených nemá problém o tom mluvit s partnerkou.
  • Masturbují víc lidé s vyšším vzděláním.
  • O zdravotních výhodách masturbace většina z mužů nic netuší.
  • Stejně tak nevědí, jaká frekvence masturbace prospívá zdraví.

Spojení serióznosti a bulváru

Abychom získali zájem médií, oslovili jsme kromě specialistů (na TK vystoupily špičky oborů: prof. MUDr. Jiří Raboch, psychiatr a sexuolog, doc. Michal Pohanka, sexuolog a prim. MUDr. Libor Zámečník, urolog), i moderátora režiséra, herce a recesistu Jakuba Koháka.

Díky jeho účasti i lehce lechtivému tématu se na TK přihlásilo velké množství novinářů, celou tiskovou konferenci přenášela v přímém přenosu Tn.cz.

Odborníci své prezentace pojali vtipně, závažná témata přednesli ve svěžím duchu. Prof. Raboch zdůraznil, jak je ojedinělé a záslužné, že se zdravotnické zařízení pustilo do financování průzkumu, který byl naposledy provedený v roce 2003 (farmaceutickou firmou) a tedy chybí data o aktuálním sexuálním chování Čechů.

Šíření informací po sociálních sítích

Akce se zúčastnili i pozorovatelé z řad sexuálních koučů, neboť debata o tiskovce probíhala i na FB a dalších sociálních sítích. Oslovovali nás i odborníci, kteří se problematice věnují z jiných úhlů, například sexuální koučka. Zájmu odpovídalo i množství a kvalita výstupů. OTS = 25 189 410 lidí.

Projekt zaslouženě vyhrál 1. místo v České ceně za PR v kategorii „Tiskové konference“.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications