Naše práce

Mladý hrdina aneb jak oceňujeme odvážné děti

Projekt České pojišťovny, který chytne za srdce

Klient
Česká pojišťovna
Datum realizace
Září 2017 – září 2020
Kategorie
Public relations: B2C
Rozsah kampaně
PR, průzkum, event, sociální sítě, web

O mladých lidech často panuje představa, že se málo zajímají o svět kolem sebe a tráví veškerý čas na sociálních sítích. Veřejnost se totiž většinou nedozví, když mladí někomu nezištně pomohou. Náš klient, Česká pojišťovna, se proto rozhodl takové skutky podpořit a od roku 2017 uděluje ceny s názvem Mladý hrdina. Tento projekt oceňuje nejen jednotlivce, ale i školy nebo spolky, které se na výchově hrdinů podílejí.

Slavnostně jsme do května 2018 ocenili již 16 dětí, jejichž příběhy vygenerovaly desítky mediálních výstupů, a projektu jsme získali významného partnera.

Hlavním cílem celého projektu bylo zviditelnění hrdinských skutků dětí a mladistvých do 18 let, kteří se mimořádným způsobem zasadili o dobrou věc. Záměrem bylo ocenit nejen jejich hrdinství, ale i motivovat ostatní k podobným činům.

Projekt jsme odstartovali průzkumem, který ukázal, že mladí lidé uznávají hrdinství a chtějí, aby jim společnost ukazovala vzory. Následně jsme zpřístupnili možnost nominovat Mladé hrdiny, a to jak pro jednotlivce, tak i organizace.

Pro každého oceněného hrdinu jsme uspořádali slavnostní předání diplomu, na které se dostavili také novináři z celého regionu. Souběžně s tím jsme vydali tiskovou zprávu a zároveň příběhy hrdinů zveřejnili na Facebooku a speciálním webu projekt. Ocenění hrdinové dostali kromě diplomu i hodnotný dárek. Instituce, která se podílela na jejich výchově, získala od České pojišťovny jednorázovou finanční podporu v hodnotě 15 000 Kč.

Projekt měl mimořádný ohlas. Od září 2017, kdy byl spuštěn, do května 2018 jsme uspořádali osm slavnostních udílení ocenění (např. Písek, Mnichovo Hradiště, Krompach). Příběhy hrdinů během té doby vygenerovaly na 50 mediálních výstupů. Příspěvek s prvními oceněnými hrdiny zhlédlo na Facebooku přes 67 tisíc uživatelů, přičemž 55 % činil organický zásah, a více než 750 lidí na něj reagovalo Pro projekt jsme záhy získali stabilního partnera – stal se jím Junák, český skaut.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications