Naše práce

Na Den otců mysli na prevenci a běž s tátou na vyšetření

Osvětová kampaň zaměřená na rakovinu prostaty

Klient
Astellas Pharma, VFN
Datum realizace
2016
Kategorie
Media relations: B2C
Rozsah kampaně
PR, veřejná akce

Astellas Pharma se dlouhodobě věnuje osvětě v oblasti rakoviny prostaty. Toto intimní téma si hledá cestu českým mediálním světem jenom velmi pomalu. Je nutné novináře přesvědčit, že by nemělo zůstávat tabu. Naše kampaň měla přimět české muže, aby včas absolvovali preventivní vyšetření prostaty. Zaměřili jsme se i na jejich rodiny, protože ty bývají nemocným největší oporou. Osvětová kampaň zaujala i našeho dalšího klienta Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Nemocnice uvítala možnost podílet se na vzdělávání v této oblasti a podpořila kampaň svými odborníky.

U příležitosti Dne otců jsme postavili ordinaci pod širým nebem na Karlově náměstí v Praze. Den otců v roce 2016 vycházel na 19. června, naše ordinace se otevřela veřejnosti v úterý 21. června. Akci jsme médiím předem avizovali tiskovými zprávami za naše klienty, a také prostřednictvím ČRo Region, webu a Facebooku Petra Koukala i VFN.

Kampaň byla určena mužům, ale i jejich partnerkám a dětem. VFN do kampaně zapojila špičkového onkologa, prof. MUDr. Luboše Petruželku, CSc., a urologa, MUDr. Otakara Čapouna, FEBU, a poskytla odběrový personál a laboratoře. Kromě toho přizvala badmintonistu Petra Koukala, který v minulosti sám prodělal rakovinu varlat.

„Prevence hraje v našem zdraví klíčovou roli, je zdarma, nebolí. Přesto „netáhne“. Jak to změnit? Chytrým nápadem, zapojením celé rodiny, osobním příkladem známé osobnosti…“ kvitovali PhDr. Filip Brož, tiskový mluvčí VFN a MUDr. Marcela Koudelková, produktová manažerka Astellas Pharma.

Ráno v den D jsme pan profesor Petruželka zúčastnil velkého rozhovoru o rakovině prostaty ČRo Region. Upozornil posluchače, že bude poskytovat konzultace na Karlově náměstí, kam vyrazil ze studia hned po vysílání. Kromě pana profesora byl na místě připravený stan s dalšími odborníky, občerstvením a hosteskami. Muži konzultovali problém s lékaři a poté je hostesky doprovázely na odběr krve ke zjištění hodnoty PSA. Petr Koukal přišel i s otcem, přesvědčil ho, aby se také nechal vyšetřit. Spolu s ním využilo možnost vyšetření a konzultace v příjemném prostředí 50 mužů, dorazila také řada žen a dětí.

Z naší veřejné ordinace se stala mediálně velmi úspěšná událost. V médiích se o ní objevilo celkem 41 výstupů se zásahem 12 977 000 příjemců. Tématem jsme navíc pronikli do všech mediálních kanálů, do televizního i rozhlasového vysílání, tisku i na internet, a dostali se díky tomu na shortlist České ceny za PR 2016 v kategorii Farmacie, zdravotnický sektor.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications