Naše práce

Nejvíc sexy traktor na světě

Představení sporťáku mezi traktory

Klient
ZETOR TRACTORS
Datum realizace
2015
Kategorie
Media relations: Akce
Rozsah kampaně
Mezinárodní PR, sociální sítě

Design Českých traktorů ZETOR v minulosti zákazníci nehodnotili zrovna nejlépe. Tradiční brněnská firma proto navázala spolupráci s designérem značky Ferrari, aby vznikl speciální designový koncept. Italské studio Pininfarina vytvořilo nové modely, které ZETOR následně představil na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Agritechnika v Hannoveru. Odhalení nového designu tak proběhlo ve stylu velkých automobilových značek.

Spolupráce s věhlasnou světovou firmou přinesla zájem médií a veřejnosti ještě před oficiálním odhalením na veletrhu. Novináři obdrželi fotografii traktoru, která upoutala jejich pozornost.

Během samotného eventu si návštěvníci mohli přečíst speciální vydání ZETOR newsletteru, který se věnoval novému designu traktoru, a šéf designérů od Pininfariny odpovídal novinářům na veškeré dotazy.

Zájem o designový koncept se po výstavišti rozšířil natolik, že namísto původně pozvaných 40 novinářů z 12 zemí se tiskové konference nakonec zúčastnilo 126 novinářů z 21 zemí. Na designový

traktor upozorňoval ZETOR TRACTORS a.s. také prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Twitter, YouTube. Celá komunikace byla propojena s marketingovými aktivitami, například direct mailing na obchodní partnery.

Informace o designovém konceptu ZETOR by Pininfarina obletěla téměř celý svět. Kromě 73 výstupů v České republice jsme společně se ZETOR TRACTORS dosáhli i světové medializace. O novém modelu psaly online servery typu BBC, Daily Mail či Fox News a dalších 165 médiích ze 46 zemí včetně Francie, Polska, USA či Vietnamu. BBC náš traktor nazvala „nejvíce sexy traktorem na světě“.

I přes to, že se jedná o „neprodejní“ veletrh, podařilo se navázat spolupráci se 48 obchodními partnery a prodat 9 traktorů značky ZETOR. Dosah celé kampaně činil 78 milionů osob. Jen v České republice kampaň oslovila přes 7 miliónů lidí. Na veletrhu Agritechnica patřil ZETOR mezi 10 nejdiskutovanějších témat. Akci celkově navštívilo 451 000 účastníků, z toho 50 000 návštěvníků dorazilo ke stánku ZETOR.

Projekt získal v Českých cenách za PR 2015 1. místo v kategorii Průmysl a 3. místo v kategorii Business-to-Business.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications