Naše práce

Nemocnice příběhů

Pacienti jsou naši hrdinové, kteří rozdávají naději ostatním

Klient
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Datum realizace
březen 2018 – dosud
Kategorie
Korporátní komunikace

Cílem a zadáním projektu bylo představit Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze zcela novým a originálním způsobem: osobními příběhy a zpověďmi pacientů, lékařů a zdravotních sester. Všech, kterým se život na určitý čas osobně propojil s VFN.  Vždyť nemocnicí ročně projdou skoro 2 miliony pacientů a jejich blízkých, kolem 60 000 lidí zde stráví několik dní při hospitalizaci. Ti všichni potřebují povzbudit a ti všichni se setkají s Nemocnicí příběhů. 

Projekt chce dát především naději a ukázat, že má vždycky smysl bojovat

Nejprve bylo potřeba oslovit vedení nemocnice, jednotlivých klinik, lékaře, zdravotníky. Vedle toho jsme vytipovali zajímavé, komunikativní pacienty s nejrůznějšími diagnózami. Ty, kteří budou ochotní se podělit o velmi osobní příběh vlastního zdraví. Postupně jsme odhalili, jak nemoc zasáhla jejich osobní a pracovní život, a jak se podepsala na jejich blízkých. Jen tak se mohla široká veřejnost ztotožnit s jejich problémy a hledat pomoc. Se všemi jsme se osobně setkali, udělali rozhovor a zpracovali ho. Ve chvíli, kdy bylo hotových 33 originálních, autentických osudů, jsme projekt odstartovali vernisáží, spuštěním webové stránky a oslovením médií tiskovou zprávou. Vznikla i originální grafika a slogan pro jednotlivé příběhy na Nemocnicepříběhů.cz.

Projekt pokračuje dalšími aktivitami

Jednotlivě byly příběhy zveřejňovány na facebookovém profilu nemocnice a v interním nemocničním časopise Křižovatka. Ačkoliv nebyla medializace primárním cílem, podařilo se nám navázat spolupráci s médii. Projekt se opakovaně objevil mimo jiné v Blesku.cz, týdeníku Chvilka pro tebe a měsíčníku Moje zdraví. Ten s námi dokonce navázal celoroční spolupráci. Příběhy zůstávají v tištěné podobě jako stálá expozice na chodbách Fakultní polikliniky na Karlově náměstí a na jednotlivých klinikách VFN. Webová stránka Nemocnicepříběhů.cz se stále rozšiřuje o další příběhy. Natočili jsme video, v němž vystupují naši hrdinové spolu s ošetřujícími lékaři. Hovoří nejen o své nemoci, ale především o naději a šanci na uzdravení.

Vedle toho připravujeme vystoupení některých aktérů na edukativních akcích pro veřejnost, vznikne interní tištěný časopis s příběhy, který se bude distribuovat na všechna lůžková oddělení a do vybraných čekáren u ambulancí VFN. Naději je potřeba rozdávat neustále.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications