Naše práce

Prvok, první český 3D tištěný dům

Experiment Prvok

Klient
Stavební spořitelna České spořitelny, Buřinka
Datum realizace
leden – září 2020
Rozsah kampaně
Média, Integrovaná komunikace, Firemní komunikace, Finanční trhy a služby, Region CEE

Trh stavebního spoření v České republice je strnulý a konzervativní. Stavební spořitelna Buřinka se chtěla odlišit od svých konkurentů a profilovat se jako inovátor v oblasti financování bydlení. Poptávka po stavebním spoření je tažena snem o vlastní nemovitosti, ale je omezena vysokými cenami a vážnými problémy ve stavebnictví.  Proto jsme přesvědčili našeho klienta, aby vystoupil ze své komfortní zóny. Společnost jsme spojili s  umělcem  Michalem  Trpákem,  který  snil  o  vytvoření  3D  tištěného domu.  Za půl  roku  jsme společně vyřešili detaily, otestovali a postavili první český 3D tištěný plovoucí dům z betonu. Náš experiment s názvem Prvok otevřel diskusi o využití 3D tisku ve  stavebnictví  a budoucnosti bydlení.  Díky  naší  kampani  Prvok  od  Buřinky  rezonoval  v  českých  i  mezinárodních  médiích s 504 výstupy. Kampaň prostřednictvím médií zasáhla 533 milionů lidí po celém světě a potenciálně 5krát českou populaci. Čtvrtina Čechů považuje Buřinku díky propojení s 3D tiskem za inovativní značku. Projekt nastartoval vznik asociace 3D tisku betonem. Dali jsme lidem naději na rychlejší a dostupnější bydlení v těchto těžkých časech zasažených pandemií.

A co je vlastně ten Prvok od Buřinky? Plovoucí dům vytištěný za pouhých 22 hodin čistého času. Spotřebuje 17 tun speciální betonové směsi a disponuje 43 m2 obytné plochy. Předností Prvoka je zejména šetrnost kpřírodě. Jedná se o prakticky bezodpadovou stavbu, která díky technologii recirkulace ušetří  až 90 % vody. V porovnání s klasickými stavbami se během tisku Prvoka do ovzduší uvolní o přibližně 20 % CO2 méně.

Více o domě naleznete v odkazu níže.

https://www.prvokodburinky.cz/

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications