Naše práce

Řízková mapa letních dovolených od Europ Assistance

Z našeho výzkumu vznikly seriózní výstupy, ale také unikátní mapa s řízky, které si Češi často a rádi berou na dovolenou

Klient
Europ Assistance
Datum realizace
červen - červenec 2017
Kategorie
B2C

Každou sezónu se píše o tom, kdo kam jezdí, kolik utrácí a co tam dělá. My jsme chtěli víc než obyčejný průzkum, který vydá na dva články a jeden graf. Chtěli jsme klienta – asistenční společnost Europ Assistance – profilovat jako užitečného pomocníka při plánování dovolené, který umí nejen nabídnout expertízu, ale také dokonale rozumí běžným lidským situacím. 

Realizovali jsme průzkum zaměřený na letní dovolené, do kterého jsme zahrnuli i více „bulvární“ témata. Soustředili jsme se na chování lidí při přípravě dovolené, včetně toho, zda si na cestu připravují tradičně legendární smažené řízky. Expertní rovinu EA jsme posílili zapojením odborníka na cestovní ruch z Vysoké školy obchodní.

Výsledky jsme komunikovali ve dvou vlnách. V první fázi jsme se soustředili na největší trendy, například na to, že největším rizikem při cestě do zahraniční je pro Čechy hrozba teroristického útoku. Ve druhé fázi jsme pak dopodrobna rozebrali, jak to mají Češi s domácí dovolenou. Víc než polovina jich totiž tráví letní volno doma, za pár korun. A víc než třetina si na cestu autem smaží řízky a maže housky.

Díky postupnému uvolňování dat jsme z jediného průzkumu docílili celkem 131 výstupů. Článek o průzkumu vyšel na titulní stránce Lidových novin, z dat bylo zpracováno několik zajímavých infografik, mimo jiné originální „řízková mapa“ v Blesku. A co je podstatné - náš klient, Europ Assistance, se stal nejcitovanější asistenční službou v českých médiích.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications