Naše práce

Start sbírky pro Svatovítské varhany

Tiskovka v nejslavnější české katedrále

Klient
Svatovítské varhany
Datum realizace
duben 2017
Rozsah kampaně
PR, event

K dostavbě svatovítské katedrály chybí poslední krok – varhanní nástroj, který obsáhne zvukem celý prostor. To si vzal za úkol Nadační fond Svatovítské varhany a přibral nás k projektu na pomoc. Na realizaci nástroje je potřeba 80 milionů korun. Pomoci mají firmy, instituce i široká veřejnost. U startu kampaně jsme nechyběli a pomohli jsme ji uspořádat ve velkém stylu – přímo v katedrále. 

Kde jinde také zahájit sbírku na svatovítké varhany než přímo na Pražském hradě? Vedle novinářů zaplnilo katedrálu na 300 podporovatelů projektu. Všichni museli projít bezpečnostními rámy u vstupu do areálu Hradu. Pro novináře byl připraven zvláštní vstup.

Na konferenci promluvil kardinál Dominik Duka, budoucí výrobce nástroje Gerhard Grenzing i zástupci Nadačního fondu Svatovítské varhany. Pro přítomné novináře jsme zajistili několik foto-příležitostí. Po oficiální části akce s podpisem smlouvy následoval brífink pro média, zatímco pro sponzory následoval přípitek v prostorech Pražského arcibiskupství.

Novinářům jsme na místě poskytli sadu podkladů. Klíčovým médiím jsme rozeslali embargovanou tiskovou zprávu předem, aby si mohla téma připravit. Okamžitě po podpisu jsme ji rozeslali na ostatní relevantní média. 

Výsledkem bylo bezprostředně po akci na 50 mediálních výstupů napříč mediálním spektrem. A to od krátkých zpráv, až po domluvené reportáže většího rozsahu a rozhovory. Téma rezonovalo i poté – zájem o materiály, rozhovory a informace nezmizel, ale pouze odstartoval celý projekt.   

„Díky AMI nemohla informace o sbírce doslova nikoho minout. Skvěle se tak připravila půda pro další etapu komunikace projektu.“ Jakub Skřejpek, ředitel Bohemian Heritage Fund

Projekt je v chodu a nový nástroj snad katedrálu rozezní už v lednu 2019. Zapojit do sbírky se může kdokoli. Podívejte se na web projektu, a pokud se vám líbí, podpořte ho! Minimálně se jedná o investici do něčeho skutečně trvalého... 

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications