Naše práce

Start sbírky pro Svatovítské varhany

Tiskovka v nejslavnější české katedrále

Klient
Svatovítské varhany
Datum realizace
duben 2017
Rozsah kampaně
PR, event

K dokončení Katedrály svatého Víta chybí poslední krok - varhanní nástroj, který by svým zvukem obsáhl a zaplnil celý prostor této české významné stavby. Projektu na získání varhan se chopil Nadační fond Svatovítské varhany, my jsme měli tu čest, že nadačnímu fondu můžeme pomáhat. Na realizaci hudebního nástroje je potřeba 80 milionů korun. Potřebné peníze by mohly darovat firmy, instituce i široká veřejnost. Kampaň jsme pomohli zahájit ve velkém stylu. Přímo v katedrále.

Kde jinde také zahájit sbírku na Svatovítské varhany než přímo na Pražském hradě? Vedle novinářů katedrála přivítala na tři stovky podporovatelů projektu. Všichni prošli bezpečnostními rámy u vstupu do areálu Hradu. Pro novináře byl připraven zvláštní vstup.

Na tiskové konferenci vystoupil kardinál Dominik Duka, budoucí výrobce nástroje Gerhard Grenzing, i zástupci Nadačního fondu Svatovítské varhany. Přítomní novináři využili množství foto-příležitostí. Po podpisu smlouvy se uskutečnil brífink pro média, zatímco sponzoři si slavnostně připili v Pražském arcibiskupství.

Novinářům jsme poskytli sadu podkladů a klíčovým médiím rozeslali tiskové zprávy. Bezprostředně po akci se v českých médiích objevila padesátka článků od krátkých zpráv přes domluvené reportáže většího rozsahu až po rozhovory. Téma poté rezonovalo i nadále.

„Díky AMI nemohla informace o sbírce doslova nikoho minout. Skvěle se tak připravila půda pro další etapu komunikace projektu,“ uvedl ředitel Bohemian Heritage Fund Jakub Skřejpek.

Projekt stále pokračuje. Zapojit do sbírky se může kdokoli. Podívejte se na web projektu www.svatovitskevarhany.com, a pokud se vám líbí, podpořte ho! Jedná o investici do něčeho skutečně trvalého.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications