Naše práce

Umělecké pneumatiky Continental od Jonáše Ledeckého

Benefiční projekt společnosti Continental Barum s.r.o.

Klient
Continental Barum s.r.o.
Datum realizace
prosinec 2017 – březen 2018

Continental Barum s. r. o. dodává zimní pneumatiky na vozy Audi, s nimiž jezdí Audi Ski Team, tedy skupina elitních českých lyžařů, vč. Ester Ledecké nebo Tomáše Banka. Klient chtěl původně tuto aktivitu prezentovat jen obyčejnou tiskovou zprávu, jejímž cílem mělo být zviditelnění značky a pneumatik Continental.

My jsme se ale rozhodli pro netradiční kreativnější pojetí a zaměřili se na lyžaře. Hlavní role padla v listopadu 2017 na největší budoucí hvězdu Audi Ski Teamu, Ester Ledeckou. Vzhledem k její nedostupnosti jsme oslovili jejího bratra Jonáše, který je komiksový kreslíř, aby pro značku Continental vytvořil dvojici speciálních umělecky ztvárněných pneumatik. Tyto pneumatiky měly sloužit jako jakési symbolické stvrzení spojení Continentalu s lyžaři.

V rámci aktivity jsme se nijak výrazně neodchýlili od původního plánu – tedy vydání tiskové zprávy. Sama o sobě vzbudila velký ohlas. Jedna z pneumatik byla následně vydražena ve prospěch Nadace Naše dítě.

Dražba proběhla asi s měsíčním odstupem a novináře jsme na ni před zahájením znovu upozornili. Vše bylo podpořeno příspěvky na sociálních sítích: Continentalu, Aukra (kde dražba probíhala), Audi, Ester i Jonáše Ledeckých.

Během kampaně se podařilo realizovat celkem 47 různých výstupů (mj. Deník, Metro, Svět motorů, AUTO DNES, iprima.cz, tn.nova.cz) a dosáhnout OTS 6,5 milionu. Začátkem března 2018 se ve spojitosti s olympijským úspěchem Ester objevil Jonáš vyfocený s pneumatikou na titulní straně přílohy Pátek LN. Dražba pak vynesla 20 000 Kč pro nadaci.

Česká cena za PR 2018: 1. místo v kategorii Spotřební zboží

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications