Naše práce

Umělecké pneumatiky Continental od Jonáše Ledeckého

Benefiční projekt společnosti Continental Barum s.r.o. (2017)

Klient
Continental Barum s.r.o.
Datum realizace
prosinec 2017 – březen 2018

Continental Barum s. r. o. dodává zimní pneumatiky na vozy Audi, s nimiž jezdí Audi Ski Team, tedy skupina elitních českých lyžařů včetně Ester Ledecké. Klient chtěl původně tuto činnost prezentovat obyčejnou tiskovou zprávu, jejímž cílem mělo být zviditelnění značky a pneumatik Continental. Dostali jsme však příležitost k netradičnímu a kreativnímu pojetí komunikace, komiksové kresbě.

Oslovili jsme Jonáše Ledeckého, komiksového kreslíře a bratra největší hvězdy Audi Ski Teamu Ester Ledecké, aby pro značku Continental vytvořil dvojici speciálních umělecky ztvárněných pneumatik. Tyto pneumatiky měly sloužit jako jakési symbolické stvrzení spojení Continentalu s lyžaři. V rámci aktivity jsme vydali tiskovou zprávu, která v médiích vzbudila velký ohlas.

Jedna z pneumatik byla následně vydražena ve prospěch Nadace Naše dítě. Vše bylo podpořeno příspěvky na sociálních sítích: Continentalu, Aukra (kde dražba probíhala), Audi, Ester i Jonáše Ledeckých.

Během kampaně se podařilo realizovat celkem 47 různých výstupů (mj. Deník, Metro, Svět motorů, AUTO DNES, iprima.cz, tn.nova.cz) a dosáhnout OTS 6,5 milionu. Začátkem března 2018 se ve spojitosti s olympijským úspěchem Ester objevil Jonáš vyfocený s pneumatikou na titulní straně přílohy Pátek LN. Dražba pak vynesla 20 000 Kč pro nadaci.

Česká cena za PR 2018: 1. místo v kategorii Spotřební zboží

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications