Naše práce

Z reklamního poutače umělecké dílo

Komunikace přeměny orlů Mattoni na galerii ve volné krajině

Klient
Karlovarské minerální vody
Datum realizace
Září 2017 – současnost
Rozsah kampaně
Media relations, Osobnostní PR

Po změně zákona o pozemních komunikacích se klient Mattoni rozhodl, že se se svými ikonickými orly ve formě nosičů komerčních sdělení rozloučí. Ovšem ne tak úplně. Rozhodl se dát jim nové poslání, a tak se dal do práce i náš tým.

Nezaměnitelné reklamní nosiče ve tvaru orlů firmy Mattoni se u dopravních cest v české krajině objevují již od 90. let a za tu dobu se staly její nedílnou součástí. Průzkum veřejného mínění ukázal, že by pro značnou část obyvatel České republiky bylo jejich odstranění vnímáno jako smutná událost. Ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy a Akademií výtvarných umění v Praze proto klient uspořádal soutěž pro mladé výtvarníky a jejich výtvarné návrhy byly použity jako nový design někdejších poutačů.

Medializace celého projektu se nesla v pozitivním duchu a celému AMI týmu se podařilo během roku 2018 v 70 výstupech napříč médii informovat o jedinečném kulturním projektu. Informace o nových orlech jsme doplnili řadou kvalitních fotografií a časosběrných videí, domluvili jsme velké rozhovory s autory a využili i regionálního potenciálu tématu. Vzhledem ke kvalitní skladbě médií, které jsme zvolili, se o projektu mohlo dozvědět až 17,8 milionů lidí. Celý projekt i jeho komunikace nadále pokračuje a v první polovině roku 2019 se nám počet proměněných orlů navýšil na šest.

Jeden z výtvarných motivů transformovaných orlů vytvořila mimo uvedenou soutěž mezinárodně uznávaná grafička Míla Fürstová. Ta do té doby nebyla v České republice tolik známá jako v zahraničí, a tak jsme při komunikaci celého projektu věnovali čas i jejímu osobnímu PR. Mílin motiv použila Mattoni také na limitovanou edici etiket a vizuální umělci ho rozpohybovali pro promítání na Signal festivalu v Praze.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications