„Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme“ K výročí 100 let republiky představuje společnost C.S.CARGO ve spolupráci s Pamětí národa příběhy hrdinů a hrdinek uplynulého století

Praha, 24. 10. 2018 – Společnost C.S.CARGO připravila ve spolupráci s Pamětí národa speciální projekt k výročí 100 let republiky. S odkazem na písmena C.S. v názvu společnosti symbolizujícími Československo chce oslavit toto výročí originálním způsobem. Deset svých kamionů pojmenovala jmény deseti hrdinů žijících v uplynulém století. Chce tak rozšířit každodenní povědomí o činech známých i zcela neznámých lidí, jejichž odvaha a nezlomnost mohou být příkladem pro každého, v každé době. Dějiny našeho národa totiž netvoří jen lidé na piedestalu, ale každý z nás.

„Žijeme nejlepší dobu, co Češi i Slováci kdy zažili. Vděčíme za ni všem hrdinům, těm slavným i těm tisícům méně známých. Deset jmen na našich kamionech snad trochu pomůže nám současníkům připomenout si, za co jim vděčíme,“ říká Jan Blaško, předseda dozorčí rady a akcionář C.S.CARGO.

Na návěsu každého kamionu je umístěno jméno hrdiny či hrdinky spolu s krátkým popisem a s textem „Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme“. Jejich příběhy si pak mohou lidé přečíst na webových stránkách společnosti C.S.CARGO i Paměti národa.

„Právě paralela životů obyčejných lidí, kteří se stali hrdiny, s jejich připomínkou v běžném životě na návěsu kamionu se nám líbila a nápad jsme uvítali. Lidé si snadno všimnou jinak vypadajícího kamionu a třeba si vzpomenou aspoň na chvíli na dějiny naší země i z pohledu těch, kteří riskovali své životy pro lepší budoucnost národa,“ za Paměť národa dodává k projektu Jan Polouček, provozní ředitel Post Bellum o.p.s.

Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou nezisková organizace Post Bellum buduje a spravuje ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications