Čtení pomáhá

Čtení pomáhá

V lednu 2011 vzniká v České republice unikátní projekt: za každou přečtenou knihu dostane dítě 50 korun, které věnuje na charitu. Cílem je zvýšit čtenářskou gramotnost českých dětí a pomoci potřebným. S nápadem přišel iniciátor a donátor projektu v lednu, v dubnu nás čekal ostrý start. Naším úkolem bylo zpropagovat nový charitativní projekt mezi veřejností, získat co nejvíce registrovaných dětí a rozdělit charitám ročně 10 milionů korun.

770x445_cteni
Klient
Charitativní projekt Čtení pomáhá
Datum realizace
2011
Kategorie
Media relations: Nekomerční sféra a veřejný sektor
Rozsah kampaně
PR

Vznik projektu jsme komunikovali jako reakci na výsledky testů PISA - české děti málo čtou a nerozumějí přečteným textům. Edukační potřebu jsme spojili se sociální - učíme děti pomáhat. Cílili jsme na děti ve věku 6 až 18 let, na jejich rodiče, učitele a knihovníky. Abychom téma udělali mediálně atraktivní, zapojili jsme do komunikace ambasadory (Zdeňka Svěráka, Jiřího Dědečka, Marka Ebena, Alenu Ježkovou, Nightwork) a přicházeli se stále novými náměty. Využívali jsme hlavně nástroje media relations a online komunikace.

Zorganizovali jsme tři tiskové konference, vybraní ambasadoři se účastnili Noci s Andersenem a veletrhu Svět knihy (na stánku ČT), pro nejpilnější čtenáře jsme uspořádali setkání se Zdeňkem Svěrákem. Společně s kapelou Nightwork jsme pokřtili jejich singl na podporu čtenářské gramotnosti. Všechny akce byly směřovány k maximálnímu ohlasu v médiích.

Pravidelně jsme vydávali tiskové zprávy s aktuálními informacemi (statistiky, rozdělené peníze, naplněné charity atd.) a připravovali exkluzivní materiály pro média (proč by děti měly číst, oblíbené dětské knihy atp.). Založili jsme profil na Facebooku a pravidelně komunikovali se silnou základnou fanoušků. Vytvořili jsme heslo na Wikipedii.

Za cca 12 měsíců na 400 výstupů v médiích, téměř 3 000 liků na Facebooku. Připojilo se přes 90 tisíc dětí, které naplnily na 130 charitativních projektů. Školy a knihovny reagovaly pozitivně. Za 1 rok bylo dosaženo 257 064 unikátních návštěv webu. Cílovou rozdělovanou částku jsme překonali o 1 milion korun.

V soutěži Česká cena za PR, pořádané Asociací PR agentur (APRA), získala v roce 2012 komunikace projektu „Čtení pomáhá" 1. místo v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie, 2. místo v kategorii Nekomerční sféra a veřejný sektor, a stala se současně Absolutním vítězem 7. ročníku CPR.

Vážení klienti,

z důvodu plánované odstávky elektřiny ve dnech 20. a 23. 10. nebude funkční náš poštovní server ani pevné linky. Proto prosíme, své konzultanty kontaktujte výhradě na mobilním telefonu, popřípadě volejte na telefonní číslo 724 722 397. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení

AMI Communications